Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 16-1 (Bill Wilkins Shield) 2 21 Nov 20 Croydon Ranges (1)
9/167 JC Moschetti 41 LB Barr 30*  M McWilliams 2/11 Z Taylor 2/17
def by Vermont (1)
8/177 O Horlock 57 M McWilliams 30* L Whitchurch 25  LM Griffin 3/20 Z Tucker 2/40
Griff Hunt Reserve 
Under 12-1 (Timothy Court Shield) 2 20 Nov 20 Vermont (1)
5/84(cc)  O Black 2/8
def Montrose (1)
8/81(cc)  
Vermont Recreation Reserve 
Ray McIntosh Shield 2 21 Nov 20 Vermont
8/190(cc) B Taylor 39 D Mascarenhas 37 JP Morrison 30  WA Eranga 3/30 L Odermatt 2/42
def by Blackburn North
6/193 L Hutchinson 71* P Luby 37 D Wayman 35  D Ryan 2/28 CN Reid 2/28
Vermont Recreation Reserve 
Dorothy McIntosh Shield 2 21 Nov 20 Mulgrave Wheelers Hill
6/204(cc) E Williams 95* G Sukhija 35  C Taylor 2/14 C Bell 2/39
def by Vermont
4/205 C Bell 60 O Horlock 58 C Gislingham 34* B Cullen 32*  J Fox 2/51
Brandon Park Reserve 
B Grade 2 21 Nov 20 Vermont
6/236(cc) L Jose 56 Z Stone 54* L Cooper 41*  D Castelow 3/25
def Nunawading
54  A Lukan 5/19 L Stone 2/12
Terrara Park (Oval 1 - West) 
C Grade 2 21 Nov 20 Vermont
10/119 L Brian 27  HN Bowers 2/25 D Chilcott 2/29
def by Yarraleen CC
8/184 J Amad 59 J Moderana 42 P Kotsiris 29  L Brian 3/18 L Whitchurch 2/20
Bulleen Park (Oval #2) 
Under 16-4 2 21 Nov 20 Vermont (2)
8/131(cc) C Hall 29  AS Sandhu 2/12
def Bayswater Park (1)
7/79(cc)  L Bartlett 2/7
Vermont Recreation Reserve 
Under 16-5 2 21 Nov 20 Yarra Junction/Coldstream
8/108 S Randall 45  J Graham 2/3
def Vermont (3)
90  J Mewburn 5/20 M Yeoman 2/11
Yarra Junction Reserve 
Under 14-5 2 21 Nov 20 Vermont (2)
3/64(cc)  J Hardy 2/8
def by Blackburn (1)
5/80(cc)  
Terrara Park (Oval 2 - Middle) 
Under 14 Fri A Grade 2 20 Nov 20 Vermont
7/81  
def by Blackburn
2/85(cc)  
Terrara Park (Oval 2 - Middle) 
Under 12 Fri A Grade 2 20 Nov 20 St Davids
7/100(cc)  
def Vermont
7/95(cc)  A Ahmed 2/11
Donvale Reserve (Oval #4) 
Under 12 B Friday Grade (Gold) 2 20 Nov 20 Vermont
3/82  
def by Park Orchards
1/97(cc)  
Terrara Park (Oval 1 - West) 
Girls Stage 1 - Spirit 2 22 Nov 20 Croydon Ranges
2/96  
def Vermont
6/79  S Howden 3/11
Griff Hunt Reserve 
Girls Stage 1 -Stars 2 22 Nov 20 Vermont
82  I Copeman 4/9 E Mortensen 2/5
def by Warranwood
5/115(cc)  A Kalla 2/2
Terrara Park (Oval 2 - Middle) 
Girls Stage 2 Spirit 2 22 Nov 20 St Andrews
4/101(cc)  
def Vermont
5/86(cc)  
J.W Manson Reserve (East Oval) 
Under 12 B Friday Grade (Blue) 2 20 Nov 20 East Doncaster
5/61(cc)  A Cleary 2/4
def by Vermont
4/63  
Serpells Community Reserve (Oval 1 - East) 
H Grade 2 21 Nov 20 Templestowe
131 J Bain 50*  C Ryan 4/15 A Callegaro 2/31
def Vermont
121 R Hardman 38  C Massarotti 3/22 R Goel 2/12 S Walker 2/26
Burgundy Drive Reserve 
Fast 9's (Stage 2) Sunday - Gold 2 22 Nov 20 Vermont South
5/42(cc)  
def by Vermont Purple
6/54(cc)  S Anandaraj 2/8
Livingstone Primary School (West Oval (Main)) 
Fast 9's (Stage 2) Sunday - Gold 2 22 Nov 20 Vermont Gold
4/112(cc)  H Scholes 2/7
def Heathmont Blue
7/61(cc)  M Heydon 3/10
Vermont Recreation Reserve 
Super 7's (Stage 1) Sunday - Gold 2 22 Nov 20 Vermont Gold
0/55(cc)  
drew Templestowe
0/55(cc)  A Baxi 2/1 A Manknojiya 2/3
Terrara Park (Oval 1 - West) 
Super 7's (Stage 1) Sunday - Gold 2 22 Nov 20 Nunawading Joyce
6/57(cc)  P Atreya 2/3 A Velamkar 2/14
def Vermont Purple
12/29(cc)  S Lamacraft 3/3 C Laing 2/4
Mahoneys Reserve (Bob Saker Oval) 
C Division - Veterans 1 15 Nov 20 Deakin 2
98 S Warren 41*  N Dobroff 2/4 T Heaney 2/21
def by Vermont
6/158(cc) A Hill 40* J Battaglia 34*  SM Burnell-Armstrong 2/22 D Goldburg 2/22
Bennettswood Reserve (South Oval) 

Events

Facebook