Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Ray McIntosh Shield 1 5 Oct 19
12 Oct 19
Heatherdale
6/215 B Joseph 44 L Wain 44* M Chathuranga 39 S Heron 35  JP Morrison 2/29
def Vermont
7/210(cc) JP Morrison 91 LM Reidy 37 D Dimitriou 35*  Z Parr 4/45 M Chathuranga 2/56
Heatherdale Reserve (Oval 1 - East) 
Dorothy McIntosh Shield 1 5 Oct 19
12 Oct 19
Vermont
4/247(dec) C Bell 78 H Smith 71 T Hyams 57*  A Munukutla 2/77
def Nunawading
75  T Hyams 7/31 J Hardman 2/16
and 112 A Malojer 25  T Hyams 4/25 O Horlock 3/29 A Hunt 2/26
Vermont Recreation Reserve 
Under 16-1 (Bill Wilkins Shield) 2 12 Oct 19 Croydon Ranges
6/99(cc)  A Khuwaja 2/5
def by Vermont
5/107(cc) H Begley 27* LM Reidy 25  WJ Spencer 3/12 Oj McCallum 2/13
Silcock Reserve (North Oval) 
Under 14-1 (Jeff Luscombe Shield) 2 12 Oct 19 Vermont
6/81(cc)  LA Bellingham 2/9
def by Croydon Ranges
5/147 CT Sticht 42* MO Scott-Thomas 31*  L Bartlett 3/10
Vermont Recreation Reserve 
Under 16-4 2 12 Oct 19 Croydon Ranges (2)
4/140 LB Barr 39* J Addicott 28*  
def Vermont
6/68 C Brown 27*  D Finch 3/7 K Yates 2/8
Silcock Reserve (South Oval) 
Under 14-5 2 12 Oct 19 Vermont (2)
9/55(cc)  T Crawley 2/6 X Riley 2/7
def by Norwood (2)
84 J Kelly 31*  J Tyers 2/2 P Begley 2/7
Terrarra Park (Oval 2 - Middle) 
E Grade 1 5 Oct 19
12 Oct 19
Box Hill North Super Kings
8/188(cc) D Tallariti 36 J Taylor 29* K Brasher 27  M McMahon 2/17 A Alberstein 2/23 A Lukan 2/29
def Vermont
139 B Taylor 41 L Harding 30  D Tallariti 2/27 B Moore 2/30 R Maganti 2/41
Elgar Park (Elgar Park South East) 
G Grade 1 5 Oct 19
12 Oct 19
Vermont
54  A Fernando 5/17 E McRae 3/11 L Casey 2/13
def by Kerrimuir United
8/166(cc) D Shevlin 43 S Parsons 38 R Ranasingha 30*  S Robertson 2/19 Z Taylor 2/29
Simpsons Park 
Under 14 Fri B Grade (Gold) 1 11 Oct 19 Glen Waverley Hawks
8/50(cc)  L White 2/7
def by Vermont
1/70  
Lum Reserve (East Oval) 
Under 12 Fri A Grade 1 11 Oct 19 Templestowe
7/100(cc)  
tied Vermont
5/100(cc) J Cleary 31*  L Coviello 2/6
Templestowe Reserve (Oval #1) 
Under 12 B Friday Grade (Gold) 1 11 Oct 19 Vermont
2/64  
def East Burwood
3/47(cc)  N Bugeja 2/0
Terrarra Park (Oval 3 - East) 
Under 12 B Friday Grade (Blue) 1 11 Oct 19 Vermont
7/87(cc)  
def East Doncaster
3/85  
Vermont Recreation Reserve 
Fast 9's (Stage 2) Sunday - Gold 2 13 Oct 19 Vermont Gold
6/110(cc)  J Brooks 2/7 E Mallen 2/18
def Nunawading
2/86  
Vermont Recreation Reserve 
Fast 9's (Stage 2) Sunday - Gold 2 13 Oct 19 Vermont South
7/56  
def by Vermont Purple
3/164  J Brown 2/7
Livingstone Primary School (East Oval) 
Super 7's (Stage 1) Sunday - Blue 2 13 Oct 19 Kerrimuir United White
6/35(cc)  
def by Vermont Purple
6/40(cc)  L Yuvaraj 2/2 M Sanbrook 2/7
Koonung Reserve (Len Toogood Oval) 
Super 7's (Stage 1) Sunday - Blue 2 13 Oct 19 Vermont Gold
0/79(cc)  T Walsh 2/6
def by Kerrimuir United Blue
0/83  S Gadani 4/12
Terrarra Park (Oval 2 - Middle) 
Super 7's (Stage 1) Sunday - Blue 2 13 Oct 19 Heathmont Blue
v Vermont White
H.E Parker Reserve (Oval 2 - West) 
A Division - Veterans 1 14 Oct 19 Vermont
9/125(cc) T Lyndon 41*  
def by Forest Hill
8/183(cc) LC Fisher 43* D Hall 41*  D Ryan 3/7 J Nannes 2/15 C Daniel 2/28
Vermont Recreation Reserve 
C Division - Veterans 1 13 Oct 19 Heathmont
114  A Hill 3/12 P Cleary 2/15
def Vermont
105  D Rechsteiner 2/6 G Rose 2/16
H.E Parker Reserve (Oval 2 - West) 
IEGC Stage 2 Spirit 1 16 Oct 19 Burwood
v Vermont
Burwood Reserve (West Oval) 

Events

THE ROBBIE WILLIAMS EXPERIENCE featuring Queen and other big hits
VCC Major Event – Saturday 26th October       Live on Stage...

Facebook